Bangor, Bangor (BGR / KBGR)

Flight Tracker for Planespotters

00:00 29.08.2020


ARRIVALS — 1
Waiting time 0 min.
Bombardier CRJ700 American AA 5669 Washington (DCA) 00:10 scheduled

01:00 29.08.2020

02:00 29.08.2020

03:00 29.08.2020

04:00 29.08.2020

05:00 29.08.2020


DEPARTURES — 1
Waiting time 0 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4533 Philadelphia (PHL) 05:30 scheduled

06:00 29.08.2020


DEPARTURES — 3
Waiting time 23 min.
Embraer 175 American AA 4313 New York (LGA) 06:27 scheduled
Boeing 737-700 United UA 276 Chicago (ORD) 06:27 scheduled
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5148 New York (LGA) 06:50 scheduled

07:00 29.08.2020

08:00 29.08.2020


ARRIVALS — 1
Waiting time 0 min.
Embraer RJ140 American Airlines AA 3949 New York (LGA) 08:27 scheduled

09:00 29.08.2020


ARRIVALS — 1
Waiting time 0 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 4801 New York (LGA) 09:40 scheduled

DEPARTURES — 2
Waiting time 0 min.
Bombardier CRJ700 American AA 5330 Washington (DCA) 09:00 scheduled
Embraer RJ140 American AA 3949 New York (LGA) 09:00 scheduled

10:00 29.08.2020


ARRIVALS — 1
Waiting time 0 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4545 Philadelphia (PHL) 10:04 scheduled

DEPARTURES — 2
Waiting time 28 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 4801 New York (LGA) 10:12 scheduled
Embraer 175 American AA 4545 Philadelphia (PHL) 10:40 scheduled

11:00 29.08.2020


ARRIVALS — 3
Waiting time 22 - 38 min.
Airbus A320 Allegiant Air G4 767 St Petersburg-Clearwater (PIE) 11:15 scheduled
Embraer 170 United UA 3468 Chicago (ORD) 11:21 scheduled
Bombardier CRJ700 American AA 5527 Washington (DCA) 11:59 scheduled

DEPARTURES — 1
Waiting time 0 min.
Embraer 170 United UA 3684 Chicago (ORD) 11:58 scheduled

12:00 29.08.2020


ARRIVALS — 3
Waiting time 14 - 16 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4871 Philadelphia (PHL) 12:21 scheduled
Bombardier CRJ700 American AA 5197 Charlotte (CLT) 12:37 scheduled
Bombardier CRJ700 American AA 3020 Chicago (ORD) 12:50 scheduled

DEPARTURES — 3
Waiting time 22 - 25 min.
Airbus A320 Allegiant Air G4 772 St Petersburg-Clearwater (PIE) 12:05 scheduled
Bombardier CRJ700 American AA 5527 Washington (DCA) 12:25 scheduled
Embraer RJ145 American AA 4871 Philadelphia (PHL) 12:50 scheduled

13:00 29.08.2020


ARRIVALS — 1
Waiting time 0 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5032 New York (LGA) 13:02 scheduled

DEPARTURES — 3
Waiting time 6 - 10 min.
Bombardier CRJ700 American AA 3020 Bangor 13:28 scheduled
Bombardier CRJ700 American AA 5197 Charlotte (CLT) 13:30 scheduled
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5032 New York (LGA) 13:40 scheduled

14:00 29.08.2020


ARRIVALS — 4
Waiting time 2 - 26 min.
Embraer 175 American AA 4314 New York (LGA) 14:21 scheduled
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 5121 New York (LGA) 14:47 scheduled
Bombardier CRJ United UA 3881 Washington (IAD) 14:49 scheduled
Embraer RJ145 American Airlines AA 4785 Philadelphia (PHL) 14:51 scheduled

DEPARTURES — 1
Waiting time 0 min.
Embraer 175 American AA 4314 Bangor 14:28 scheduled

15:00 29.08.2020


ARRIVALS — 1
Waiting time 0 min.
Airbus A319 American AA 1005 Charlotte (CLT) 15:52 scheduled

DEPARTURES — 3
Waiting time 20 - 36 min.
Embraer RJ145 American AA 4785 Bangor 15:16 scheduled
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 5121 New York (LGA) 15:20 scheduled
Airbus A319 American AA 1005 Charlotte (CLT) 15:56 scheduled

16:00 29.08.2020


ARRIVALS — 1
Waiting time 0 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4421 Washington (DCA) 16:52 scheduled

17:00 29.08.2020


ARRIVALS — 1
Waiting time 0 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4514 Philadelphia (PHL) 17:45 scheduled

DEPARTURES — 1
Waiting time 0 min.
Embraer 175 American AA 4421 Washington (DCA) 17:22 scheduled

18:00 29.08.2020


DEPARTURES — 1
Waiting time 0 min.
Embraer 175 American AA 4514 Philadelphia (PHL) 18:15 scheduled

19:00 29.08.2020


ARRIVALS — 2
Waiting time 50 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 4911 New York (LGA) 19:00 scheduled
Embraer 175 American Airlines AA 4624 Washington (DCA) 19:50 scheduled

20:00 29.08.2020

21:00 29.08.2020


ARRIVALS — 1
Waiting time 0 min.
Boeing 737-700 United UA 1580 Chicago (ORD) 21:59 scheduled

22:00 29.08.2020


ARRIVALS — 2
Waiting time 31 min.
Embraer 175 American AA 4312 New York (LGA) 22:15 scheduled
Embraer 175 American Airlines AA 4613 Philadelphia (PHL) 22:46 scheduled

23:00 29.08.2020


Other Dates

December, 2019

16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29   

March, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2021

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2021

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28   

March, 2021

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2021

01    02    03